درباره خالق فایرفاکس چه می دانید؟


«بلیک راس(Blake Ross) معمولا عصبی است. یکی از روزهای گرم نیویورک بود که این جوان 20 ساله یک دست لباس مردانه شیک اجاره کرد تا در یکی از مهم‌ترین ميهمانی‌های زندگی خود حضور یابد. در این مراسم شام که به میزبانی نشریه Time برگزار می‌شد، 100 نفر از بزرگ‌ترین، قدرتمندترین و تاثیرگذارترین افراد سال حضور یافته بودند و این جوان 20 ساله حتی به‌درستی بلد نبود کراوات خود را ببندد «من هرگز این کار را تجربه نکرده‌ام»، این جمله را راس که ابروهای کلفت و گوش‌های نسبتا بزرگی داشت و ظاهرش شبیه جوانی‌های فرانتس کافکا بود، گفت.»

پس از انتشار اخباری از سوی مرکز امنیتی آمریکا مبنی بر وجود حفره‌های خطرناک در نرم‌افزار Internet Explorer و استفاده از یک مرورگر جایگزین، نرم‌افزار فایرفاکس به‌طور رسمی در ژوئن 2005 کار خود را آغاز کرد.

آنچه كه خوانديد بخشي از مقاله‌اي با عنوان «رمز موفقيت خالق جوان دومين مرورگر اينترنت» است كه به زندگي و فعاليت‌هاي بليك راس، جواني كه خالق فايرفاكس ناميده مي‌شود پرداخته است. در اين گزارش همچنين آمده: «مدت کوتاهی پس از این جریان، گروه تحقیقاتی Internet Explorer مایکروسافت به ‌دنبال راس گشتند تا از نزدیک با این مرد جوان آشنا شوند. دقیقا یک شب پس از آنکه راس گروه تحقیقاتی خود در دره سیلیکون را به‌ همگان معرفی کرد، مایکروسافت وی را به ميهمانی شام دعوت کرد. راس در این باره می‌گوید: «در ابتدا تصور می‌کردم که افراد مایکروسافت من را به یک جای خلوت برده و کتکم خواهند زد اما….»
وب سایت رسمی بلیک راس در این آدرس قابل مشاهده است.
وی در وب سایت خود اشاره کرده است که به دنبال مهندسان برجسته ی طراحی UI برای ملحق شدن به تیم توسعه ی فایرفاکس در تابستان جهت کار بر روی Parakey و Firebug می گردد.

Blake Ross تاکنون 191,000 رکورد در Google دارد!

جزئیات بیشتر در مورد این جوان 22 ساله را در سایت ویکی پدیا بخوانید.

وی همچنین به پرسش های مختلف افراد در لینک زیر پاسخ داده.
جواب های وی مخصوصا در مورد Internet Explorer جالبه!

منبع : ماهنامه ی دنیای کامپیوتر و ارتباطات