Calmwin آنتی ویروسی آزاد!


این روزها کاربران اینترنت بدون استفاده از نرم افزارهای امنیتی نمی توانند با خیال راحت به گشت و گذار در دنیای وب بپردازند. این وضعیتی وقتی وخیم تر می شود که مرورگرهای حرفه ای و قوی مثل FireFox و Internet Explorer هم چندان از نظر امنیتی قابل اعتماد نیستند و هر روزه شاهد کشف باگ ها و مشکلات زیادی در هر دو مرورگر هستیم. کاربران سیستم عامل ویندوز هم که کم و بیش با ضعف های امنیتی آن آشنا هستند و میدانند بدون نصب یک آنتی ویروس خوب و قابل اعتماد یک روز هم نمی توان از دست ویروس های مزاحم در امان ماند.

در این میان نرم افزارهای آنتی ویروس از تنوع بسیاری برخوردارند و معمولا کاربران برای استفاده از آن ها دچار سردرگمی می شوند. امروز میخوام آنتی ویروسی را معرفی کنم که هم در محیط ویندوز و هم در محیط لینوکس قابل نصب و اجرا می باشد. Calmwin آنتی ویروسی آزاد و کدباز با روش نصب بسیار آسان می باشد که برخی از خصوصیات آن به شرح زیر است :

  • دقت شناسایی بسیار بالا
  • زمان بندی اسکن برای ویروس ها
  • دانلود خودکار به روز رسانی ها و نسخه های جدید برنامه
  • قابلیت اسکن ایمیل های Microsoft Outlook
  • کاملا آزاد و OpenSource

آخرین نسخه این آنتی ویروس 0.90.2.1 :

این آنتی ویروس تحت مجوز GNU – General Public Licence که بوسیله Free Software Foundation پشتیبانی می شود، منتشر شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این مجوز اینجا را مطالعه فرمائید.

مشاهده تصاویری از محیط برنامه

Calmwin در SF.net

Advertisements