آیا خبر تولید اولین نرم افزار زیرساختی در ایران صحت دارد؟


با آزمایش موفقیت‌آمیز نسخه نیمه تجاری نرم‌افزار PERSiX ایران به جمع تولیدکنندگان نرم‌افزارهای زیرساختی جهان پیوست.
یک شرکت ایرانی که بیش از دو سال است روی ایده‌ نوین نرم‌افزاری موسوم به PERSiX تحقیق می‌کند، از آزمایش موفقیت‌آمیز نسخه نیمه‌تجاری آن خبر داد…

احتمالا دراین چند روزه بازتاب این عناوین را درتمامی سایتها و وبلاگهای خبری مشاهده نموده اید. اما تا چه حدی این اخبار صحت دارد هنوز نمیدانیم. طبق گفته شرکت سازنده این نرم افزار، این پروژه تا به حال بزرگترین پروژه شرکت بوده است. PERSiX نرم افزاری قدرتمند برای تولید برنامه های مبتنی بر پایگاه داده ، پرتال ها ، نرم افزارهای ERP ، وب سایت های قدرتمند و بسیاری نرم افزارهای دیگر است. اين ابزار نه تنها مي‌تواند به عنوان يک محيط برنامه نويسي مستقل، به منظور توليد تمام و کمال نرم‌افزارهاي رايج مورد نياز در بازار نرم‌افزار مورد استفاده قرار گيرد، بلکه با زبانهاي برنامه نويسي موجود نيز سازگاري کامل داشته و برنامه نويسان شرکتهاي نرم‌افزاري و بخش‌هاي انفورماتيک سازمانها مي‌توانند PERSiX را در قالب يک ابزار مکمل فوق مدرن به صورت مستقل يا در کنار زبانهاي برنامه نويسي موجود بکار بسته و به نتايج درخشاني دست يابند.

این توضیحات تمام جزئیاتی است که شرکت سازنده در مورد این پروژه به قول خودشان عظیم منتشر کرده است. امروز هم که در ضمیمه روزنامه جام جم ، کلیک مصاحبه ای با سازندگان این نرم افزار به چاپ رسیده که در آن هم اشاره ای به خصوصیات فنی و جزئیات نرم افزار نشده است. شرکت سازنده به جز یک توضیح 5-6 خطی در مورد پروژه عظیم! خودشان ، هیچ اطلاعات دیگری در اختیار علاقه مندان قرار نداده است.

معمولا برای معرفی چنین نرم افزارهایی چند ساعت فیلم معرفی محصول و کنفرانس های مربوط به آن را منتشر میکنند اما این شرکت حتی یک Screenshot ناقابل هم از PERSiX منتشر نکرده است. در حالی که هنوز از صحت وجود این پروژه اطلاعاتی بدست نیامده ، مدیران این شرکت تلاش برای ثبت ایده نرم افزار و گرفتن اعتبارات دولتی در حد میلیاردی را آغاز نموده اند!

توضیحات شرکت سازنده در مورد PERSiX
| لینک خبر در عصر فناوری اطلاعات | جستجوی PERSiX در گوگل

با این اوصاف شما فکر میکنید این خبر تا چه حدی صحت خواهد داشت؟

پ.ن : نرم افزارهای زیر ساختی ، نرم افزارهایی هستند که به صورت بستر اجرا برای نرم افزارهای دیگر به شما رمیروند. از این دسته نرم افزارها میتوان سیستم عامل ها (مثل ویندوز و لینوکس) ، محیط های برنامه نویسی مختلف (مثل Microsoft.net Framework و JAVA) و بانک های اطلاعاتی (مثل MS SQL Server و MySQL) را نام برد.

Advertisements