RSS Bandit فیدخوانی دیگر!


امروزه بسیاری از کاربران حرفه ای وب از نرم افزارهای فیدخوان (=RSS/Feed Reader) برای خواندن هر چه سریعتر محتویات وب سایت ها، وبلاگ ها و ویکی ها استفاده می کنند. در این میان نرم افزارهای مختلفی برای خواندن فیدها تولید شده است که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی دارند. یکی از بهترین فید خوان های تحت وب، گوگل ریدر است که کاربران ایرانی بسیاری را جذب خود کرده است. فیدخوان های تحت دسکتاپ نیز قسمت اعظمی از کاربران را تحت پوشش قرار داده اند، به طوری که بسیاری از کاربران علاوه بر فیدخوان های تحت وب از یک فیدخوان تحت دسکتاپ نیز استفاده می کنند. مزیت یک فیدخوان تحت دسکتاپ نسبت به یک فیدخوان تحت وب، امکان مرور آفلاین مطالب و بهره وری بیشتر است. در این نوشته قصد دارم به معرفی یکی از فیدخوان های گمنام (حداقل برای کاربران فارسی زبان) به نام RSS Bandit بپردازم.

RSS Bandit یک نرم افزار فیدخوان قدرتمند و کدباز با ظاهری زیباست که امکانات مدیریتی بسیار خوبی دارد. قابلیت انعطاف و قدرت یکپارچه سازی مطالب و تنظیمات فراوان از جمله ویژگی هایی است که RSS Bandit را از دیگر نرم افزارهای فیدخوان جدا می سازد. در RSS Bandit شما قادرید فیدهایتان را در پوشه های مختلف دسته بندی کنید و تمام فیدهای یک پوشه خاص را یکجا مشاهده کنید. پوشه های شما در سمت چپ نرم افزار در یک درخت واره (=TreeView) نمایش داده می شوند و شما با کلیک بر روی هر کدام به فیدهای داخل آن دسترسی خواهید داشت. RSS Bandit اجازه گذاشتن کامنت برای نوشته ها را به راحتی به شما می دهد تا برای این کار نیازی به باز کردن صفحه وب مورد نظر در یک مرورگر وب نداشته باشید. RSS Bandit امکان جستجو در موتورهای جستجوگر MSN، Google, Yahoo! News و Feedster را به شما می دهد و در نسخه جدید آن امکان یکپارچه سازی با گوگل ریدر فراهم شده است.

مشکلات RSS Bandit

یکی از مشکلات مهم این برنامه، سرعت بسیار پائین در هنگام اجراست. البته در هنگام خواندن فیدها نیز سرعتش نسبت به فیدخوان های دیگر بسیار پائین تر است. این سرعت پائین ممکن است در ابتدا برای شما غیر قابل تحمل باشد، همان طور که برای من هم قابل تحمل نیست. همچنین حجم این برنامه برای دریافت از اینترنت چیزی در حدود 7 مگابایت است! که نسبت به دیگر فیدخوان ها کمی حجیم است. برای نصب این برنامه حتماً باید دات نت فریم ورک 3.5 روی ویندوز شما نصب شده باشد. در واقع پیش نیاز نصب RSS Bandit دات نت فریم ورک 3.5 است. از دیگر مشکلات این برنامه می توان به پشتیبانی نکردن از زبان های راست به چپ مثل فارسی اشاره کرد.

RSS Bandit Screenshot
RSS Bandit Screenshot

فیدهایتان در Google Reader را به صورت آفلاین هم بخوانید!

اگر یکی از کاربران گوگل ریدر هستید و می خواهید نسخه ای از فیدهایتان را تحت دسکتاپ نیز داشته باشید و به صورت آفلاین مطالعه کنید، RSS Bandit توقع شما را برآورده می کند. RSS Bandit فیدهایتان را در گوگل ریدر خوانده و به شما تحویل می دهد تا بتوانید به صورت آفلاین آن ها را مطالعه کنید.

RSS Bandit برای توسعه دهندگان

همان طور که گفتم RSS Bandit یک نرم افزار کدباز است که به زبان سی شارپ و تحت دات نت فریم ورک 3.5 نوشته شده است. اگر برنامه نویس هستید می توانید سورس کد این پروژه را دریافت کرده و آن را مطالعه کنید یا آن را تغییر داده و نسخه ای سفارشی برای خودتان تهیه کنید. همان طور که در وب سایت رسمی RSS Bandit نوشته شده، ایده این برنامه بر اساس یک مقاله در MSDN شکل گرفته و حالا به عنوان یک پروژه اوپن سورس در سایت های Sourceforge و GotDotNet میزبانی می شود.

برای نصب RSS Bandit

RSS Bandit برای سیستم عامل های خانواده ویندوز ساخته شده است و بر روی نسخه های مختلف آن قابل نصب است. شما باید قبل از نصب RSS Bandit نسخه ای از دات نت فریم ورک 3.5 را روی سیستم خود نصب کنید. دات نت فریم ورک 3.5 را می توانید از اینجا دریافت کنید. سپس RSS Bandit را دریافت کرده و آن را نصب نمایید. نصب RSS Bandit نکته خاصی ندارد.

سایت رسمی RSS Bandit | دریافت RSS Bandit

farasun.wordpress.com

Subcribe to Farasun feedمشترک فراسان شويد

farasun.wordpress.com

مطالب مرتبط :