به زودی…


فیلتر شدن کل وبلاگ های وردپرس دات کام و بلاگر اتفاق تلخی بود، البته نه به تلخی خیلی از اتفاقاتی که این روزها بر ما می گذرد. اما به هر حال باعث شد بخش عمده ای از محتوای وب فارسی عملاً از دسترس بخش زیادی از کاربران اینترنت ایران خارج شود. مسدود کردن وبلاگ های سرویس های وردپرس و بلاگر بدون در نظر گرفتن محتویات آن ها، احمقانه ترین نوع فیلترینگی بود که تا به حال دولت ایران به کاربران اینترنت کشور تحمیل کرده است. مطمئناً این حرکت نه باعث سر به راه شدن و ساکت شدن مردم می شود و نه باعث رونق گرفتن کسب و کار بلاگفایی می شود که با تبلیغات هک بلوتوث و آموزش فشن کردن مو و فروحتن اطلاعات وبلاگ نویسان کسب درآمد می کند!

به هر حال فیلتر شدن این وبلاگ باعث ایجاد وقفه در نوشتن شد (هر چند که مشکلات دیگری هم برای من وجود داشت) اما دلیلی برای پایان کار این وبلاگ نیست. سعی خواهم کرد در سال جدید نوشتن در این وبلاگ را از سر بگیرم. ممکن است دامنه وبلاگ تغییر کند اما آدرس فید قبلی حفظ خواهد شد. امیدورام دوستان و خوانندگان عزیز این وبلاگ ، عذرم را برای دیر کرد در به روز رسانی وبلاگ بپذیرند.

امیدوارم روزی برسد که دسترسی آزاد به اطلاعات، اینترنت و سرویس های وب جزئی از حقوق شهروندی تک تک مردم ایران باشد. به امید آن روز